حدیث روز

××× سمیرم سرزمین هزار چشمه ×××

 ...روزنگار رویدادهای رفته از یاد سابق...

اجتماعیتحرک در سال جهاد اقتصادی

امام جمعه سميرم تحرك بيشتر مسوولان در سال جهاد اقتصادي را خواستار شد
امام جمعه سميرم تحرك بيشتر مسوولان در سال جهاد اقتصادي را خواستار شد
           
           
        
                                                        به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين 'سيد حبيب الله موسوي ' روز پنجشنبه در مراسم اختتاميه اردوهاي جهادي بسيج سازندگي سميرم با بيان اينكه فقر در هرجامعه اي عامل مشكلات عديده است به اهميت سال جهاد اقتصادي اشاره كرد و افزود: قدرت اقتصادي زمينه ساز توسعه و ترقي كشور در منطقه و جهان خواهد بود.
وي گفت: امروز دشمن تفكر شيعه را هدف گرفته و در نبرد نرم خود سعي در كشاندن جوانان به سمت عقايد خرافي و غلط دارد.
وي خاطر نشان كرد: ديروز شهداي عزيز در مبارزه با دشمن از هيچ تلاشي فروگذاري نكردند و امروز حركت‌ جهادي پيروي از فرامين رهبري نظام اسلامي و ادامه راه شهدا و ايثارگران است.
امام جمعه سميرم تصريح كرد: هشت سال دفاع جانانه ملت در برابر تجاوز وحشيانه دشمنان، منشأ غرور ملي پايان ناپذيري براي مردم سلحشور ايران بود.
وي اظهار داشت: توطئه مشترك شرق و غرب براي به زانو درآوردن ملت بزرگ ايران اكنون به فرصتي براي اثبات توانمندي‌هاي اسلام و انقلاب تبديل شده كه نمونه‌هاي بارز آن را در اردوهاي جهادي بسيج مستضعفين شاهد هستيم.
به گزارش ايرنا، اردوهاي جهادي بسيج دانشجويي شهرستان سميرم در شش روستاي گرموك،پادنا، بارندعليا وسفلي، تنگ خشك و بي بي سيدان با حضور 40 نفر از خواهران و 24 نفر از برادران در بخش‌هاي آموزشي، مشاوره، مرمت و بازسازي مساجد، بازسازي و نوسازي مدارس، سلامت و پزشكي و كشاورزي در تابستان امسال برگزار شد.
شهرستان سميرم با 21 هزار بسيجي در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/ 607
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30577036


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-157.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 19:10 | توسط : m.roshana  | 

آموزش پرورششكوفه ها و جوانه ها

شكوفه ها و جوانه ها ي سميرمي زنگ مهر را به صدا درآوردند


شكوفه ها  و جوانه ها ي سميرمي زنگ مهر را به صدا درآوردند
      
       
                                                      
                                                            به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، يكهزار و 28 دانش آموز كلاس اولي در جشن شكوفه‌ها در دوره ابتدايي و 817 دانش آموز درجشن جوانه ها در دوره راهنمائي در مدارس شهرستان سميرم سال تحصيلي جديد را آغاز كردند.
مدير آموزش و پرورش سميرم در آيين به صدا درآمدن اين زنگ در مدرسه 'هاشميه 'گفت: تعليم و تربيت ركن و مبناي فكري و ريشه اي هر جامعه است.
'سيد ضيا موسوي' دانش آموزان كلاس اولي را به شكوفه هاي باغ مدرسه تشبيه كرد و افزود: معلمان ، اين شكوفه ها را تا رسيدن به رشد و تعالي پرورش مي دهند و از اين رو معلم كلاس اول جايگاه ماندگاري براي دانش آموزان دارد.
شهرستان سميرم با 11هزار و 475 دانش‌آموز در 198 آموزشگاه تحصيلي در فاصله 165 كيلومتري اصفهان قرار دارد.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30575293


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-155.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۰ساعت 17:11 | توسط : m.roshana  | 

اقتصادیتكميل سريعتر كمربندي

شهردار سميرم، تکمیل  سریعتر کمربندی جنوبي اين شهر را خواستار شد


شهردار سميرم، تكميل سريعتر كمربندي جنوبي اين شهر را خواستار شد
       
       
                                                   
                                                        'علي اكبر سلطاني' روز سه شنبه در حاشيه تخريب ساختمان ها براي اجراي يك طرح شهري در اين شهر به خبرنگار ايرنا گفت:با بهره برداري از كمربندي جنوب ديگر شاهد رفت و آمد خودورهاي سنگين در داخل شهر نخواهيم بود.
وي افزود: با تملك يكهزار و 500 متر مربع زمين و ساختمان در مسير خيابان شورا و شيخ كليني شهر سميرم عمليان اجرايي احداث چهار راه و ميدان در محدوده اين خيابانها بزودي آغاز مي شود.
وي گفت: تخريب و تملك اين ساختمان ها با اعتبار دو ميليارد و 500 ميليون ريال انجام شده است.
وي تصريح كرد: احداث ميدان در آينده نزديك چهار خيابان هلال احمر، شيخ كليني، آيت الله سعيدي و شوراي اسلامي را به هم متصل مي كند.
سلطاني در باب اهميت اين ميدان گفت: پل طالقاني تنها پل ارتباط دهنده غرب و شرق سميرم است كه احداث خيابان شورا و ميدان مزبور سبب برون رفت شهر از قفل ترافيكي بويژه در زمستان مي شود.
وي با بيان اينكه مدت هاست پل طالقاني آسيب ديده است، ادامه داد: با احداث خيابان شورا و اين ميدان جديد در آينده نزديك شاهد بازسازي پل طالقاني هم خواهيم بود.
شهر سميرم با 30هزار جمعيت بعنوان مركز شهرستان 105هزار نفري سميرم با قرار گرفتن در ارتفاع دو هزار و 500متري از سطح دريا در 160 كيلومتري اصفهان قرار دارد.
7147/ 607
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30573687


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-154.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 18:25 | توسط : m.roshana  | 

بسيجطرحهاي محروميت زدايي

در هفته دفاع مقدس
طرحهاي محروميت زدايي از روستاهاي سميرم به بهره برداري مي رسد
طرحهاي محروميت زدايي از روستاهاي سميرم به بهره برداري مي رسد
      
       
                                                      
                                                           سرهنگ پاسدار'مسعود جهانگيري'روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود:در اين هفته روستاييان شاهد بهره برداري از مساجد،خانه هاي عالم روستايي و غسالخانه عمومي خواهند بود.
به گفته وي،اين طرحها در روستاهاي نورآباد، آغداش و مهرگرد دهستان وردشت و همچنين روستاهاي سادات آباد و چهارراه، رودآباد و سيور با حضور مسوولان استان و شهرستان افتتاح خواهند شد.
وي تصريح كرد: در همين هفته گردهمايي سراسري گردانهاي عاشورا و الزهرا و گردان عملياتي امام حسين (ع) تيپ سيدالشهدا هم برگزار خواهد شد.
سرهنگ جهانگيري سركشي از خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران در همين هفته را از ديگر برنامه هاي گراميداشت هفته دفاع مقدس عنوان كرد و گفت:ويژه برنامه هاي مختلفي نيز توسط پايگاه هاي مقاومت بسيج شهري، روستايي، عشايري و محلات در طول هفته دفاع مقدس اجرا مي شود.
شهرستان سميرم در جوار دنا و زاگرس مركزي با 105 هزار جمعيت در دو بخش مركزي و پادنا و 21 هزار بسيجي در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30572867


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-153.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 17:33 | توسط : m.roshana  | 

اقتصادیاعتبارات بنیاد مسکن

20ميلياردريال ازاعتبارات تملك دارايي سميرم به بنياد مسكن اختصاص يافت


20ميلياردريال ازاعتبارات تملك دارايي سميرم به بنياد مسكن اختصاص يافت
               
           
                                                       
                                                          'روح الله افشاريان' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اجراي طرحهاي هادي روستايي در چند سال گذشته روند رو به رشدي در روستاهاي شهرستان سميرم داشته است.
وي با اشاره به اجراي طرح هادي در 12 روستاي سميرم طي يكسال گذشته افزود: در اين مدت افزون بر پنج ميليارد و 300 ميليون تومان در روستاها هزينه شده است.
وي تصريح كرد:امسال از محل اعتبارات تملك دارايي ها طرحهاي هادي، 13 روستاي ديگر سميرم در مناطق وردشت و پادنا اجرايي مي شوند.
افشاريان عمده فعاليت هاي بنياد مسكن انقلاب اسلامي رابستر سازي 30 هزار متر مربع زمين، 37 هزار متر مكعب خاكبرداري و خاكريزي، چهار هزار متر مربع پياده رو سازي و يكهزار و 200 متر مكعب عمليات سنگي عنوان كرد.
معاون بنياد مسكن انقلاب اسلامي سميرم ، ميزان آسفالت استفاده شده در معابر روستايي را دو هزار تن ذكر كرد و ادامه داد: افزون بر 10 هزار متر طول جوي و جدول بتني در روستاهاي داراي طرح هادي ساخته شده است.
شهرستان سميرم در جوار دنا و زاگرس مركزي داراي چهار شهر و 102 روستا با دارابودن 105 هزار جمعيت در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30572151


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-152.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 9:27 | توسط : m.roshana  | 

اجتماعیمتهم اصلي كشتار سه قلاده خرس

دادستان سميرم : متهم اصلي كشتار سه قلاده خرس زنداني است
دادستان سميرم : متهم اصلي كشتار سه قلاده خرس زنداني است
         


                                                     
                                                    'ايرج ربيعي' روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: مردم شهرهاي سميرم و ونك در اين مدت طي ملاقات هاي حضوري خواستار برخورد قاطع با اين شكارچيان بي رحم شده اند.
وي گفت: شناسايي اوليه و دستگيري اين خاطيان با همكاري اداره اطلاعات، نيروي انتظامي و محيط زيست انجام شد و متهمان به دادگستري تحويل داده شدند.
ربيعي با اشاره به اهميت و حساسيت اين موضوع و دستگيري يكي از بستگان متهم اصلي پرونده، افزود: از اين شخص دو قبضه سلاح كمري و شكاري غير مجاز كشف و با قرار وثيقه 200 ميليون توماني آزاد شد.
دادستان سميرم در ادامه به انتشار اخبار و گزارش هاي اين حادثه در شبكه هاي خارجي و برخي رسانه هاي داخلي با تحليل هاي مغرضانه و منفي اشاره كرد و گفت: دستگاه قضايي اين پرونده را تا مجازات همه عوامل آن با جديت دنبال مي كند.
وي اظهار داشت: دادستان خود بعنوان مدعي العموم، جرايمي از اين دست كه منجر به جريحه دار شدن افكار عمومي مي شود را پيگيري و رسيدگي خواهد كرد.
كشته شدن يك ماده خرس و دو توله سه ماهه اش در شمس آباد ونك در شهرستان سميرم اصفهان در هفته هاي گذشته موجي از نگراني مردمي و گروه هاي زيست محيطي و رسانه ها را به دنبال داشته است.
دراين واقعه دو شكارچي متخلف با شليك گلوله، يك خرس ماده را كشتند و در نهايت قساوت، شكم توله هاي اين خرس را نيز زنده زنده با چاقو پاره كردند تا بر اساس باورهاي غلطي كه داشتند از امحا و احشاء داخلي بدن اين حيوانات براي درمان برخي بيماري ها استفاده كنند.
پخش فيلم اين جنايت در بين مردم و رسانه ها و صداي ناله هاي توله هاي زخمي بر بالين ماده خرس و رفتارهاي غير انساني اين دو شكارچي با توله ها، موجب ناراحتي بسياري از دوستداران محيط زيست شد.
شهرستان سميرم با 105 هزار نفر جمعيت در 160 كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
7147/ 607
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30570510


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-151.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 19:44 | توسط : m.roshana  | 

اقتصادیمديريت بهينه آب

مديريت بهينه،لازمه حفظ
 منابع آبي است
مديريت بهينه،لازمه حفظ منابع آبي است
       
         
       
                                                              به گزارش ايرنا،'مجيد سياري 'شامگاه جمعه در نشست بررسي و شفاف سازي طرحهاي آبي شهرستان سميرم افزود: از حيث متوسط سال آبي 20 درصد از بارندگي متوسط سالهاي قبل در كشور عقب هستيم.
وي تصريح كرد: تداوم خشكسالي هاي اخير سبب شده است تا 52 درصد از روان آبهاي جاري رودخانه ها نيز نسبت به گذشته كمتر شود.
به گفته اين مسوول،تخصيص نيافتن كامل اعتبارات امسال يكي از مشكلات عقب ماندن طرح هاي آبي است .
مدير آب و فاضلاب شهري سميرم نيز با درخواست از آب شركت منطقه اي در اولويت اختصاص آب شرب اظهار داشت: ميزان آب چشمه حسين آباد در ابتدا 400 ليتر برثانيه بوده كه در زمان حاضر به كمتر از 40 ليتر بر ثانيه رسيده است.
'محمد علي عباسي' خاطر نشان كرد: بيشترين مشكلات آب شرب در اين شهرستان در آينده نزديك را در شهر حنا با كاهش سطح آب سفره هاي زير زميني شاهد خواهيم بود.
مدير عامل شركت آب منطقه اي استان اصفهان نيز خاطر نشان كرد: عمده فعاليت هاي آبي استان اصفهان در منطقه سميرم صورت مي گيرد.
به گفته'محمد علي طرفه' آبهاي منطقه سميرم بخشي از سرشاخه هاي اصلي ورود آب به كارون بزرگ و خليج فارس محسوب مي شود كه با مهار بخشي از آن مي توان بسياري از مشكلات آبي اين شهرستان و مناطق همجوار را مرتفع كرد.
نماينده مردم سميرم در مجلس شوراي اسلامي نيز با بيان اينكه ميزان خشكي درختان طبق اعلام كارشناسان جهاد كشاورزي و امور آب 500 هكتار است،اظهار داشت:مشاهدات و بازديدهاي ما نشانگر اين است كه بيش از اين آمار در مناطق مختلف شهرستان بويژه دشت جنوب و غرب سميرم خشك شده است.
'بهروز جعفري' اضافه كرد: تسريع در طرح انتقال آب از رودخانه 'تنگ آب' و انتقال آب به دشت 'كمه 'و 'موروك' مهمترين خواسته هاي آبي اين شهرستان از لحاظ اهميت و كمبود منابع آبي در اين مناطق است.
فرماندار سميرم هم با اشاره به فراواني آب در منطقه سميرم تاكيد كرد: آبهاي موجود در اين منطقه به قدري ا ست كه علاوه بر تامين آب مورد نياز خود سميرم آب مورد نياز در استان و حتي بخش هايي از فلات مركزي ايران را هم تامين كند.
به گفته 'غلامرضا قائدي ها' افزون بر 920 ميليون متر مكعب آب تنها از رودخانه هاي 'ماربر'و 'آب ملخ' به كارون بزرگ مي ريزد و بيش از 600 ميليون متر مكعب آن در هر سال قابل انتقال به ساير نقاط است.
به گزارش ايرنا، مسوولان و كارشناسان حاضر در اين نشست پس از بررسي مشكلات و مسائل آبي شهرستان سميرم از سدهاي حنا و دشت كمه در جنوب سميرم ديدن كردند.
شهرستان سميرم با اشتغال 91 درصدي مردم در بخش كشاورزي و دامداري- با چهار محدوده مطالعاتي (دشت) قبر كيخا، سميرم، وردشت و 'كمه' جزو حوضه آبريز كارون محسوب مي شود و در 160 كيلومتري جنوب غربي اصفهان قرار دارد.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30567219


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-150.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 14:38 | توسط : m.roshana  | 

اقتصادیصداي خشن اره ها . . .

خشكسالي،صداي خشن اره ها را در باغهاي سيب سميرم به هوا بلند كرد


خشكسالي،صداي خشن اره ها را در باغهاي سيب سميرم به هوا بلند كرد
         
              
             
                                                            به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، باغستانهاي زيباي سيب با رنگهاي متنوع و مزارع گندم هاي زرينش در حسرت خنكاي قطرات آب، خشكيده و رنجور دست به گريبان مرگ وزندگي است.
در اين ميان هزاران درخت سيب در باغ هاي زيباي سميرم در نبردي سخت و نابرابر تسليم تشنگي و بي آبي شدند و دست از زندگي شستند.
كشاورز سميرمي خسته و رنجور روزهايي را به خاطر مي آورد كه نهالي را در دامن خاك مي كاشت تا در آينده به بار بنشيند و محصول بدهد، اكنون و پس از سالها ناباورانه حاصل تلاش و كوشش طاقت فرساي خود را مي نگرد كه چگونه در برابر صداي خشن اره هاي مكانيكي كمرخم مي كند و مي شكند .
كشاورز سميرمي، اشك در چشمانش حلقه مي زند، تمام قامتش به رعشه مي افتد و از هر كس و هر چيز استمداد مي طلبد.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان سميرم در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت:خشكسالي، خسارات جبران ناپذيري به باغهاي اين شهرستان وارد كرده به گونه اي كه بيش از 40 درصد مجموع درختان اين شهرستان بدليل نبود آب خشك شدند.
'همت علي انصاري' تصريح كرد: مطابق برآورد كارشناسان اين مديريت، افزون بر يكهزار هكتار از باغات اين شهرستان در سه سال گذشته بطور كامل خشكيدند كه مزارع 'بچه گان و گرموك' بدترين وضعيت را داشتند.
به گفته اين مسوول، بخش بزرگي از خشكي و قطع درختان در مزرعه بچه گان به حفر چاه هاي غير مجاز در مناطق بالادست اين مزرعه برمي گردد.
مدير امور منابع آب سميرم نيز اظهار داشت: بطور متوسط ميزان بارشها در اين منطقه 20درصد كاهش يافته كه همين مسئله عامل اصلي حفر چاه هاي غير مجاز در مناطق مختلف اين شهرستان شده است.
'رضا قديري ' افزود: سال گذشته 128 حلقه چاه غير مجاز مسدود و امسال نيز تا زمان حاضر 35 حلقه چاه ديگر پر شده است.
وي نماد خشكسالي شهرستان را مزرعه 'بچه گان و روستاي گرموك' عنوان كرد واظهار داشت: حفر چاه عمومي دراين منطقه به سبب شرايط زمين شناسي ممكن نبوده و حتي براي تامين آب شرب روستاي گرموك هم مشكلات زيادي وجود دارد.
به تصريح وي، سازمان آب منطقه اي براي حل مشكل آب شرب روستاي گرموك مجوز حفر چاه آهكي عميق را صادر كرده تا شايد با حفر اين چاه مشكل آب شرب روستا برطرف شود.
رييس شعبه مركزي بانك كشاورزي سميرم هم گفت:در سه سال گذشته افزون بر 356 ميليارد ريال غرامت بيمه به 30هزارباغدار، دامدار و زارع بيمه گذار سميرمي پرداخت شده است.
'علي محمد رضايي ' با اشاره به ارائه تسهيلات در سال زراعي 88 -89 به باغداران سميرم تصريح كرد: يكهزار و 20ميليارد ريال به بيش از 27هزار و 360 كشاورز در اين مدت تسهيلات كشاورزي اعطا شده است.
رييس بانك كشاورزي سميرم خاطرنشان كرد: 38 ميليارد ريال به تعداد چهار هزار و 17 نفر خسارت ديده به كشاورزان شهرستان سميرم توسط تمام شعب اين بانك در شهرها و روستاها پرداخت شده است.
به گفته رضايي ،اين بانك در بخش آبياري نوين و تحت فشار هم 131 ميليون ريال براي 492 طرح و در سه هزار و 883 هكتار باغ تسهيلات به باغداران سميرمي اعطا كرده است.
وي تصريح كرد: در سال 89 و سالجاري در قالب امهال، تجميع و تقسيط بدهي 314 ميليارد ريال با بخشودگي 6/3 ميليارد ريال به كشاورزان سميرمي كمك شده است.
به گزارش ايرنا، همه ساله بيشتر از 5/2 ميليارد متر مكعب آب از حوزه آبي اين شهرستان و استان اصفهان خارج و به رودخانه كارون و خليج فارس ريخته مي شود.
شهرستان سميرم با 36 هزار هكتار باغ و 33 هزار هكتار زمين زراعي افزون بر52درصد باغهاي استان را داراست.
7147/1011/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30563263


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-149.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 18:9 | توسط : m.roshana  | 

اجتماعیتصادف در جندق

تصادف در محور جندق ،معلمان
 شش كشته برجاي گذاشت


تصادف در محور جندق ،معلمان شش كشته برجاي گذاشت
        
          
                                                    به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي اداره راه و ترابري خورو بيابانك در اين سانحه كه در كيلومتر 40 محور جندق، معلمان حوزه راه و ترابري اين شهرستان رخ داد پنج زن و يك مرد كشته شدند.
بر اين اساس 32 مسافر اين اتوبوس هم زخمي شده اند.
اين توبوس از مشهد عازم اصفهان بود.
شهرستان خورو بيابانك در شرق اصفهان واقع است.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30561867


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-148.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 11:42 | توسط : m.roshana  | 

اقتصادینایین- طبس

مرحله اول باند دوم محور نايين،انارك، خور، طبس تكميل شد

مرحله اول باند دوم محور نايين،انارك، خور، طبس تكميل شد
              
    
       
                                                            ' هوشنگ طايي' روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود:اين محور به طول هفت كيلومتر، با بيش از 53 هزار متر مكعب خاكبرداري و 54 هزار متر مكعب خاكريزي آماده سازي شده است.
به گفته وي، افزون بر 9 هزار تن آسفالت با اعتبار 11 ميليارد ريال در اين مسير هزينه شده است.
رييس اداره راه و ترابري نايين در اهميت احداث اين محور تصريح كرد:اين مسير تنها راه باقي مانده دوخطه ارتباطي محور نايين، طبس(طريق الرضا) است و براي جلوگيري از تصادفات و كاهش هزينه هاي سوخت احداث شد.
طايي درباره ادامه بهسازي و احداث قطعه دوم اين محور از شهر انارك به چوپانان در گردنه 'زنجيرگاه' هم گفت:اين قطعه نيز به طول 53 كيلومتر با حجم عمليات خاكي يك ميليون متر مكعب در دست اقدام است.
وي با بيان اينكه 83 هزار تن آسفالت در بخش دوم اين محور شرياني هزينه و احداث شده است، اظهار داشت: 108 ميليارد ريال تا زمان حاضر براي اين قطعه هزينه شده است.
طايي اظهار اميدواري كرد: بزودي شاهد افتتاح و بهره برداري از بخش دوم در محور انارك به چوپانان حوزه راه و ترابري شهرستان نايين باشيم.
شهرستان نايين با يكهزار و 920 كيلومتر راه همسنگ، 175 كيلومتر بزرگراه، 345 كيلومتر راه اصلي، 80 كيلومتر راه فرعي و 700 كيلومتر راه روستايي در 140 كيلومتري شرق اصفهان قرار دارد.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30561309


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-147.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 19:55 | توسط : m.roshana  | 

ورزشیدعوت جوان سمیرمی به اردوی تیم ملی هاکی

جوان سميرمي به اردوي تيم ملي اميدهاكي كشور دعوت شد

جوان سميرمي به اردوي تيم ملي اميدهاكي كشور دعوت شد
        
           
                                                        مسوول روابط عمومي اداره تربيت بدني سميرم روز دوشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: تيم ملي اميد هاكي ايران براي حضور در مسابقات قهرماني اميدهاي آسيا كه در ارديبهشت سال آينده در مالزي برگزار مي شود،اردوهاي آماده سازي برگزار مي كند.
'علي افشاري 'تصريح كرد:تمرينات و اردوهاي تداركاتي تيم ملي اميد هاكي بمدت يك هفته در دو شهر تهران و تبريز برگزار مي شود.
به گفته وي ،تيم هاكي سميرم در رده هاي مختلف سني يكي از تيم هاي برتر استان و كشور است كه اين روزها براي برپايي ديدارهاي دوستانه با تيم هاي استان زنجان عازم آن استان شده است.
شهرستان سميرم با 105 هزار نفر جمعيت، افزون بر سه هزار و 600 ورزشكار سازمان يافته و 40 هيات ورزشي، در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
/7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30559805


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-146.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 9:56 | توسط : m.roshana  | 

فرهنگیتكميل مجتمع فرهنگي سميرم

300 ميليون تومان براي تكميل مجتمع فرهنگي سميرم نياز است

300 ميليون تومان براي تكميل مجتمع فرهنگي سميرم نياز است
            
 
                 
                                                            'بهمن مجاب 'روز يكشنبه درگفت و گو با ايرنا اظهار داشت:با كمك مسوولان در استان و شهرستان و اختصاص اين مبلغ شاهد تكميل اين مجموعه فرهنگي خواهيم بود.
وي با بيان اينكه تاكنون افزون بر 650 ميليون تومان براي اين مجتمع هزينه شده است،گفت: امسال از اعتبارات تملك دارايي هاي شهرستان نيز 240 ميليون تومان ديگر براي اين مجموعه فرهنگي تخصيص داده شد.
رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي سميرم گفت:فضاهاي اداري، سالن سينما و تئاتر، خانه هنرمندان و خانه مطبوعات و خبرنگاران در اين مجموعه پيش بيني شده است.
مجاب با بيان اينكه اهالي فرهنگ، هنر و رسانه اين شهرستان نسبت به كمبود فضاهاي فرهنگي گلايه دارند، اظهار اميدواري كرد:دهه فجر امسال شاهد بهره برداري از طبقه اول اين مجتمع فرهنگي و هنري باشيم.
عمليات اجرايي مجموعه فرهنگي هنري سميرم از سال 85 آغاز شده و پس از گذشت چند سال به اتمام نرسيده است.
شهرستان سميرم با 105هزار جمعيت در دو بخش مركزي و پادنا و 102 روستا در 160 كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30559352


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-145.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۰ساعت 19:23 | توسط : m.roshana  | 

اجتماعیپرونده های دادگستری

35 درصد پرونده هاي دادگستري سميرم مربوط به منابع طبيعي است


35 درصد پرونده هاي دادگستري سميرم مربوط به منابع طبيعي است
             
              
                 
                                                        'داريوش خسروي فارساني' روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: بيشتر اين موارد مربوط به اعتراض به كميسيون ماده واحده و رفع تصرف اراضي ملي است كه در شوراي حفاظت نيز مطرح شده است.
به گفته وي، شوراي حفاظت از اراضي اين شهرستان در دوسال اخير فعاليت ها و مصوبات خوبي داشته است و توانسته است افزون بر 800 هكتار از اراضي ملي تصرف شده را به منابع طبيعي بازگرداند.
وي اظهار داشت:اداره ثبت اسناد و املاك و منابع طبيعي و آبخيزداري سميرم همكاري و تعامل خوبي در راستاي سند دار كردن اراضي ملي با شوراي حفاظت شهرستان داشته است.
رييس دادگستري شهرستان سميرم تصريح كرد: 52 درصد پرونده هاي ارجاعي به شوراهاي حل اختلاف به صلح و سازش طرفين منتهي شده كه اين شهرستان از اين حيث بالاترين ميزان صلح و سازش آمار در استان اصفهان را نشان مي دهد.
خسروي فارساني افزود: 18 شوراي حل اختلاف در سميرم و روستاها و شهرهاي اقماري اين شهرستان فعاليت مي كند.
شهرستان سميرم در جوار زاگرس مركزي و دنا، با 105 هزار جمعيت و 102 روستا در دو بخش پادنا و مركزي در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/7148/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30557523


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-144.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 16:37 | توسط : m.roshana  | 

اقتصادیپرداخت غرامت به باغداران

در سه سال گذشته:
يكهزارو 195 ميلياردريال غرامت به كشاورزان استان پرداخت شده است
يكهزارو 195 ميلياردريال غرامت به كشاورزان استان اصفهان پرداخت شده است
       
            
                                                        
                                                      'اسماعيل اسفندياري' روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا در سميرم افزود: 356ميليارد ريال غرامت از اين ميزان به 30هزار بيمه گذار سميرمي پرداخت شده است.
وي با اشاره به ارائه تسهيلات در سال زراعي 88-89 به باغداران منطقه سميرم تصريح كرد: يك هزار و 20 ميليارد ريال به بيش از 27هزار و 359 نفر تسهيلات كشاورزي اعطا شدكه اين ميزان 10 درصد مجموع تسهيلات بانك كشاورزي استان را شامل مي شود.
مدير شعب بانك كشاورزي استان اصفهان ميزان تسهيلات اعطايي قرض الحسنه به خسارت ديدگان بخش كشاورزي و دامداري در استان در سال زراعي گذشته را 323 ميليارد ريال عنوان و خاطر نشان كرد: از اين ميزان 38 ميليارد ريال به چهار هزار و 17 نفر خسارت ديده به شهرستان سميرم تخصيص داده شد كه افزون بر 11 و هشت درصد كل تسهيلات پرداختي قرض الحسنه استان را شامل مي شود.
به گفته اين مسوول، اين بانك در بخش تسهيلات آبياري هاي نوين و تحت فشار هم 131 ميليون ريال براي 492 طرح و در سه هزار و 883 هكتار باغ تسهيلات به باغداران سميرمي اعطا كرده است.
اسفندياري به ادامه خشكسالي در سميرم و استمهال تسهيلات در اين شهرستان اشاره كرد و افزود: در اين شهرستان براي سالهاي 86 تا 88 معادل 107 ميليارد ريال در قالب تمديد مطالبات و 10 ميليارد ريال بخشودگي جرايم تاخير تاديه داشته ايم.
به تصريح وي، براي سال 89 و سالجاري نيز در قالب امهال، تجميع و تقسيط بدهي ها 314 ميليارد ريال با بخشودگي 6/3 ميليارد ريال به كشاورزان اين شهرستان اختصاص داده شده است.
شهرستان سميرم با اشتغال 91 درصدي مردم در بخش كشاورزي و افزون بر 36 هزار هكتار باغ و 33 هزار هكتار زمين زراعي است.
اين شهرستان با 105هزار جمعيت در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30556258


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-143.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 8:34 | توسط : m.roshana  | 

اجتماعیدستگيري شكارچي خرس

يكي از شكارچيان بي رحم سه قلاده خرس قهوه اي در سميرم دستگير شد


يكي از شكارچيان بي رحم سه قلاده خرس قهوه اي در سميرم دستگير شد
       
  
                                                          به گزارش روز جمعه ايرنا،در پي انتشار تصاوير كشته شدن سه خرس قهوه اي بر روي گوشي هاي همراه كه توسط خود اين افراد متخلف گرفته شده است اين موضوع احساسات بسياري از مردم بويژه دوستداران محيط زيست را به شدت جريحه دار كرد.
در اين تصاوير سه متخلف پس از كشتن خرس مادر، شكم دو توله خرس ديگر را پاره كرده و حتي با فريادهاي توله خرسي كه هنوز جان دارد و به سمت خرس مادر مي دود بازهم اقدام به پرتاب كردن توله خرس زنده روي صخره هاي منطقه كرده اند تا تلف شوند.
مدير كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت:بزودي با همكاري نيروي انتظامي دو شكارچي ديگر را دستگير و به مقامات قضايي تحويل خواهيم داد.
'احمد رضا لاهيجان زاده ' با اشاره به اهميت منطقه شمس آباد ونك سميرم تاكيد كرد: معرفي اين منطقه بعنوان محدوده شكار ممنوع به شوراي عالي محيط زيست كشور پيشنهاد شده است.
وي اظهار اميدواري كرد: اين شورا هر چه زودتر با اين پيشنهاد موافقت كند تا شاهد اتفاقاتي از اين دست در طبيعت بي نظير شمس آباد ونك نباشيم.
'سجاد صادقي' دبير زيست شناسي و عضو انجمن زيست محيطي غزال دشت نيز گفت: انتشار اين تصاوير بي سابقه و اقدامي وحشيانه است.
وي با اشاره به حفظ گونه هاي وحشي در مناطق بكر ونك و شمس آباد از مسوولان سازمان حفاظت محيط زيست و قوه قضاييه خواست با عاملان اين جنايت برخورد سريع و قاطع داشته باشند.
وي تاكيد كرد: اعضا اين انجمن با برپايي نشست فوري و بررسي ابعاد اين واقعه پيگيريها و اقدامات بعدي را تا حصول نتيجه نهايي و محاكمه افراد خاطي پيگيري مي كنند.
'سيد مرتضي حسيني' از پزشكاني است كه پس مشاهده اين تصاوير مي گويد: افرادي كه دست به اين اقدام زده اند به واقع بويي از انسانيت نبرده اند.
وي اظهار اميدواري كرد: رسانه اي شدن اين موضوع حداقل بتواند باعث پيگيري سريع و دستگيري و محاكمه خاطيان شود.
به گفته وي،نگاه به تصاوير تلف شدن خرس ها حتي براي پزشكان كه به ديدن صحنه هاي اين چنيني عادت داند هم بسيار ناراحت كننده و سخت بود.
شهر ونك در 190 كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30555534


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-142.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه هجدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 11:35 | توسط : m.roshana  | 

فرهنگینخستين آزمون سراسري

نخستين آزمون سراسري دانشگاهي در دانشگاه آزاد سميرم برگزار شد


نخستين  آزمون سراسري دانشگاهي در دانشگاه آزاد سميرم برگزار شد
               
   
      
                                                          به گزارش ايرنا، اين آزمون پس از ارتقاء اين مركز آموزش عالي به واحد مستقل و در مقطع كارشناسي ناپيوسته برگزار شد.
به گفته معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي سميرم در اولين دوره از برپايي آزمون در اين واحد دانشگاهي 67 داوطلب شركت دارند.
'علي حسين صالحي' با بيان اينكه بيشتر داوطلبان شركت كننده در اين آزمون آقايان و بومي سميرم هستند، خاطر نشان كرد: اين آزمون در دو نوبت صبح و عصر برگزار مي شود.
وي تصريح كرد: تمام رشته هاي دانشگاه آزاد اسلامي سميرم فني و مهندسي است.
به گزارش ايرنا تعداد 800 دانشجو در زمان حاضر در اين واحد دانشگاهي مشغول به تحصيل هستند.
شهرستان سميرم با دو مركز آموزش عالي پيام نور و آزاد اسلامي با 105هزار جميعت در 160 كيلومتري جنوب غربي اصفهان قرار دارد.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30555467


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-141.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه هجدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 10:36 | توسط : m.roshana  | 

اقتصادیمعاون فرماندار سمیرم هم رفت

معاون فرماندار:
اجراي سند چشم انداز،توسعه
همه جانبه سميرم را بدنبال دارد
اجراي سند چشم انداز،توسعه همه جانبه سميرم را بدنبال دارد
              

                                 
                                                       'علي اكبر محمودي' روز سه شنبه به خبرنگار ايرنا گفت:بخش انتهايي اين سند به فرصتها و تهديدها در منطقه پرداخته است.
به گفته وي،در اين بخش افقهاي روشن توسعه در حوزه هاي آب و خاك و گردشگري هم بعنوان فرصت و هم بعنوان تهديد از زواياي مختلف تبيين و بررسي شده است.
وي يكي از چالش هاي اين شهرستان در چند سال اخير را نپرداختن به زلزله خيزي منطقه عنوان كرد و افزود:اين موارد نيز در سند چشم انداز توسعه به دقت لحاظ شده است.
وي يكي از قسمتهاي مهم اين سند را بخش فرهنگي آن برشمرد و اظهار داشت: فرهنگ بعنوان زير ساخت بيشتر فعاليتها و حوزه هاي عملكردي نقش عمده اي در حركت رو به جلوي توسعه و ترقي شهرستان دارد.
محمودي با بيان اينكه به منظور تدوين و تنظيم سند چشم انداز پنج ساله سميرم افزون بر 40 جلسه و كارگروه برگزار شد ،تصريح كرد: آموزش و پرورش، جهاد كشاورزي و منابع طبيعي و آبخيزداري بيشترين همكاري را در تدوين اين سند با فرمانداري داشتند.
معاون فرماندار سميرم با اشاره به فعاليت 13 ماهه خود خاطر نشان كرد:ترك پست معاونت فرمانداري سميرم مطابق بند 'د' ماده 65 قانون برنامه پنجم توسعه كشور و در راستاي اجراي قانون مديريت خدمات كشوري صورت گرفته است.
وي كه از طرف شوراي اسلامي شهر چمگردان شهرستان لنجان بعنوان شهردار اين شهر انتخاب شده است ،ادامه داد: مطابق اين قانون كاركنان نهاد هاي عمومي غيردولتي بايد به دستگاه اجرايي مربوطه خود منتقل شوند.
محمودي با اشاره به ادامه خشكسالي اظهار اميدواري كرد: اين موضوع بيش از اين مسائل و مشكلات ديگر شهرستان را تحت الشعاع خود قرار ندهد.
به گزارش ايرنا، 'علي اكبر محمودي' پيش از اين بعنوان شهردار شهر سگزي و معاون شهرداري شهر بهارستان مشغول خدمت بوده و از اين پس با حكم استاندار اصفهان شهردار شهر چمگردان خواهد بود.
شهرستان سميرم با 105 هزار نفر جمعيت در 160 كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30552061


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-139.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 8:23 | توسط : m.roshana  | 

اجتماعیرونق و توسعه گردشگري

رونق و توسعه گردشگري راهگشاي اشتغالزايي در سميرم است

رونق و توسعه گردشگري راهگشاي اشتغالزايي در سميرم است
        
         
                                   
                                                               به گزارش ايرنا، 'غلامرضا قائدي ها' روز سه شنبه در نشست بزرگداشت هفته تعاون در سميرم اظهار داشت: سند توسعه چشم انداز توسعه پنج ساله اين شهرستان به همت معاون فرماندار و دستگاه هاي اجرايي شهرستان تدوين شده كه توجه به بخش هايي از آن راهگشاي مناسبي براي توسعه اشتغال و كار آفريني در سميرم خواهد بود.
وي افزود: اگر تنها در بخش گردشگري بعنوان يكي از اصلي ترين محورهاي توسعه همه جانبه بويژه براي ايجاد شغل پايدار توجه شود ، ديگر شاهد بيكاري در منطقه نخواهيم بود.
وي تصريح كرد: توجه به بخش خدمات و گياهان دارويي، شيلات و زنبور عسل و همچنين صنايع تبديلي مرتبط با بخش هاي كشاورزي و دام و طيور نيز اين شهرستان را در بخش هاي اقتصادي و عمراني متحول مي كند.
رييس اداره تعاون شهرستان سميرم نيز در اين نشست با بيان اينكه 400 تعاوني در شهرستان سميرم وجود دارد اظهار داشت: از اين تعداد 150 تعاوني فعال، 145 تعاوني نيمه فعال و در انتظار صدور مجوزهاي لازم و مابقي هم غير فعال هستند.
'منوچهر پيرمراديان' خاطر نشان كرد: عمده تعاوني هاي غير فعال در بخش صنعت و ساختمان هستند كه ارائه تسهيلات به اين واحدها در دست پيگيري است.
به گفته وي، بيشتر تعاوني هاي فعال اين شهرستان به تعداد 1360 تعاوني و يك هزار و 161 عضو در بخش كشاورزي و باغباني فعاليت مي كنند.
وي درباره طرح مسكن مهر شهر سميرم و ركود هشت ماهه در ادامه اجراي اين طرح هم خاطر نشان كرد: پس از خاتمه كار پيمانكار سابق پيمانكار جديد براي ادامه طرح مزبور انتخاب شده است.
به گفته اين مسوول در صورت همكاري و مشاركت مردم، امسال تعدادي از واحد هاي طرح مهر تكميل و به متقاضيان تحويل داده خواهد شد.
شهرستان سميرم در جوار زاگرس مركزي و دنا، با 105 هزار جمعيت و 102 روستا در دو بخش پادنا و مركزي در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30551736


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-138.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 18:11 | توسط : m.roshana  | 

اقتصادیمراجعه خسارت ديدگان به بانك كشاورزي

خسارت ديدگان واحدهاي توليدي بدهكار به بانك كشاورزي مراجعه كنند

خسارت ديدگان واحدهاي توليدي بدهكار به بانك كشاورزي مراجعه كنند
             
  
                                                           
                                                             'اسماعيل اسفندياري' روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: مطابق بند 28 ماده واحده قانون بودجه سال 90 مقرر شد بدهي معوق و سررسيد گذشته اين واحدهاي توليدي خسارت ديده تقسيط يا بخشيده شود.
وي در توضيح شرايط خسارت ديدگان مشمول اين قانون تصريح كرد: تنها واحدهاي خسارت ديده اي كه قادر به تامين ديون و بازپرداخت بدهي خود نيستند حداكثر به مدت پنج سال مي توانند ديون خود را قسط بندي و به بانك برگردانند.
اسفندياري ادامه داد: براي اين مراجعه كنندگان جرايم مربوط بانكي ( جريمه تاخير و تاديه دين) نيز قابل بخشودگي خواهد بود.
مدير شعب بانك كشاورزي استان اصفهان تاكيد كرد: تنها واحدها و اشخاصي در شمول اين بند قانوني واقع مي شوند كه تا پايان سال به شعب بانك كشاورزي مراجعه و امور مربوط به پرونده خود را در شعب تعيين تكليف كنند.
7147/ 607
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30550921


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-137.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 16:26 | توسط : m.roshana  | 

اجتماعیچشمه ها از خروش افتادند

چشمه هاي مناطق عشايري سرزمين هزار چشمه از جوش و خروش افتاد
چشمه هاي مناطق عشايري سرزمين هزار چشمه از جوش و خروش افتاد
            
         
                                                     
                                                                به گزارش ايرنا، تانكر هاي انتقال آب بهداشتي و سالم اين روزها به سوي سياه چادرها روانه مي شوند تا ييلاق نشينان تشنه را رمقي دوباره ببخشند.
تانكر هاي آبرساني در ميان دشت ها و بيابانهاي عطش زده، شكوفه هاي لبخند را بر لب هاي خشكيده مي نشانند و زن عشايري سياه چادرنشين خوب مي داند قدر اين موهبت و نعمت الهي را، و مي كوشد تا از آن نهايت استفاده را ببرد و ساده و صادقانه پند مي دهد كه بايد سعي و تلاش و در مصرف آب صرفه جويي كنيم.
دام هاي خسته و تشنه از راه رسيده هم همچون عادت هميشگي از يكديگر سبقت مي گيرند تا از اين مايه حيات كه پيشتر در جاي جاي اين منطقه روان بود، سيراب شوند.
رييس سازمان امور عشاير استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار ايرنا در سميرم با اشاره به خشكسالي چند سال اخير گفت: امسال با تجهيز 15 دستگاه تانكر انتقال آب، يك ميليون و 500 هزار ليتر آب شرب انسان و دام بين عشاير شهرستان هاي عشايري استان اصفهان توزيع شده است.
'اصغرمرادي' اظهار داشت: در جلسه شوراي عشايري استان مبلغ 50 ميليارد ريال اعتبار خشكسالي به امور عشاير اصفهان تعلق گرفت تا صرف يارانه علوفه و آبرساني براي دامهاي عشاير شود.
وي گفت: عشاير با دارا بودن 12 هزار هكتار زمين از كل باغهاي شهرستان سميرم ،سالانه بيش از يكصد هزار تن محصولات باغي و زراعي توليد مي كنند.
وي افزود: 250ميليارد تومان در پنج سال گذشته بر اثر وقوع خشكسالي به جامعه عشايري خسارت وارد شده است.
رييس اداره امور عشاير سميرم نيز گفت: شهرستان ييلاقي سميرم هر ساله ميزبان بيش از چهار هزار و 800 خانوار عشايري است كه مهمترين مشكل آنها در چند سال اخير كمبود آب شرب انسان و دام است.
'ابوالقاسم هاشمي' توضيح داد: تعدا شش دستگاه تانكر آبرسان، روزانه پنج سرويس 14هزار ليتري آب براي عشاير حمل مي كنند كه در مجموع طي 125 روز فعاليت اين تعداد تانكر افزون بر 52 ميليون و 500 هزار ليتر آب بين عشاير توزيع شده است.
وي توزيع بيش از 150 تانكر ثابت هزار ليتري آب و 200 جايگاه آبشخور دام و ساخت استخر ذخيره آب براي عشاير را از ديگر اقدامات اداره امور عشاير سميرم برشمرد.
استان اصفهان داراي 9هزار و 605 خانوار عشايري است كه از اين تعداد چهار هزار و 797 خانوار از ايل قشقايي، 31خانوار از ايل بختياري و 17 خانوار از ايل عرب جرقويه، بيش از شش ماه از سال در شهرستان ييلاقي و كوهستاني سميرم زندگي مي كنند.
اين شهرستان با 105 هزار نفر جمعيت در 160 كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
7147/ 607
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30550375


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-136.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 8:6 | توسط : m.roshana  | 

اجتماعیروند كند احداث ورودي شهر

روند كند احداث ورودي شهر سميرم
مردم و رانندگان را كلافه كرده است

روند كند احداث ورودي شهر سميرم مردم و رانندگان را كلافه كرده است
       
     
                                                 
                                                   
                                                               به گزارش روز دوشنبه ايرنا، با وجود قول افتتاح و بهره برداري از طرح احداث ورودي شهر سميرم در هفته دولت، همچنان اجراي اين طرح به كندي پيش مي رود و خبري از افتتاح آن نيست.
سرپرست اداره راه و ترابري سميرم اواخر ارديبهشت ماه امسال به خبرنگار ايرنا گفته بود اين طرح اواسط مرداد ماه و يا نهايتا در هفته دولت تكميل و بهره برداري مي شود.
مردم بويژه تاكسي هاي برون شهري و اتوبوس هاي مسيرهاي شهرضا، اصفهان، ياسوج، بوشهر، گچساران از روند كند احداث اين طرح ابراز نارضايتي كرده بويژه اينكه بخشي از مسير خاكي و سنگلاخي است و مشكلات زيادي براي مردم ايجاد كرده است.
'عليرضا صابري' از شهروندان سميرمي است كه هر هفته از اين مسير به اصفهان عزيمت مي كند و در اين باره گفت: مدت هاست در اين مسير تردد به كندي صورت مي گيرد و كسي هم جوابگو نيست.
وي خاطر نشان كرد: همه طرح هاي عمراني در سميرم مدت ها بطول مي انجامد اما همين طرح اگر در شهري مانند اصفهان اجرا مي شد در عرض يك تا دو هفته به اتمام رسيده بود.
'سيد معين قائم مقامي' مسوول شركت اتوبوسراني سميرم هم به خبرنگار ايرنا گفت: رانندگان اين شركت از اين وضعيت ناراضي اند و بارها به مسوولان راه و ترابري اعتراض كرده اند.
وي تصريح كرد: قطعات سرويس هاي برون شهري به علت ناهمواري و خاكي بودن بخشي از ورودي به سرعت مستهلك شده و مي بيند.
وي ادامه داد: راه و ترابري مي توانست حداقل بخشي از مسير كه خاكي و سنگي است را تسطيح و موقتا آسفالت كند تا در اين مدت سه ماهه مردم و رانندگان كمتر صدمه ببينند.
سرپرست اداره راه و ترابري سميرم در اين باره توضيح داد: اين طرح بطول 2 كيلومتر از سال 87 شروع شده و افزون بر يك ميليارد و 250 ميليون تا زمان حاضر براي آن هزينه شده است.
به گفته طايي امسال طبق قرارداد پيمانكار مبلغ 150 ميليون تومان براي قطعه آخر پيش بيني شده و 200 ميليون تومان هم از اعتبارات شهرستاني سال 90 براي اتمام كامل طرح در نظر گرفته شده است.
وي اضافه كرد: ورودي سميرم تاكنون 85 درصد پيشرفت كار داشته و تا 45روز آينده تكميل و افتتاح خواهد شد.
به گزارش ايرنا، شهرستان سميرم داراي 35 كيلومتر بزرگراه، 70 كيلومتر راه اصلي، 125 كيلومتر راه فرعي و 540كيلومتر راه روستايي است و رتبه دوم راههاي همسنگ و رتبه سوم راههاي روستايي استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.
اين شهرستان با 105 هزار نفر جمعيت در 160 كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
7147/ 607
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30550131


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-135.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 19:2 | توسط : m.roshana  | 

اقتصادیپرورش ماهي

كارگاه پرورش ماهي در روستاي كزن سميرم افتتاح شد
كارگاه پرورش ماهي در روستاي كزن سميرم افتتاح شد
  

 
                                                           به گزارش روز دوشنبه ايرنا، مدير جهاد كشاورزي سميرم در آيين افتتاح اين طرح گفت: براي اجراي اين طرح افزون بر يك ميليارد و 700 ميليون ريال هزينه شده كه از اين ميزان 700ميليون ريال تسهيلات بانكي و يكهزار ميليارد ريال آن آورده سرمايه گذار بوده است.
'همت علي انصاري' اضافه كرد: اراضي تحت تصرف اين طرح 10 هزار متر مربع است و در مرحله اول ان يكهزار و 590 متر مربع حوضچه ماهي هاي آن به بهره برداري رسيد.
وي توليد اين كارگاه ها در سميرم در سال گذشته را هفت ميليون و 700 هزار قطعه بچه ماهي سردآبي برشمرد و ادامه داد: از اين پس تنها براي متقاضيان بومي استان اصفهان و شهرستان مجوز پرورش ماهي صادر مي شود.
به گزارش ايرنا، در شهرستان سميرم 23كارگاه پرورش ماهي سردآبي فعال است كه از اين تعداد 19 واحد به توليد ماهي و چهارواحد به توليد و تكثير بچه ماهي مشغول اند.
اين شهرستان با توليد 980تن ماهي رتبه اول توليد ماهيان سردآبي را در استان دارد و در160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/7148
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30550069


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-134.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 18:33 | توسط : m.roshana  | 

اجتماعیاستعفای رییس تربیت بدنی

رييس اداره تربيت بدني سميرم
 بدليل نبود بودجه استعفا داد


رييس اداره تربيت بدني سميرم بدليل نبود بودجه استعفا داد
                          
           
                                                          به گزارش ايرنا،'محسن آصفي'روز يكشنبه در نشستي با حضور روساي هيات هاي ورزشي اين شهرستان با بيان دلايل استعفاي خود اظهار داشت:سال گذشته درخواست10ميليارد ريال اعتبار براي ورزش شهرستان داده بوديم كه تنها دو ميليارد و 700 ميليون ريال از تملك دارايي هاي امسال شهرستان به اين اداره پرداخت شد.
به گفته وي،اين در حالي است كه مشكلات و بدهي هاي استخر 'ساحل' اين شهرستان دو ميليارد ريال است و اين اعتبار جوابگو نيست.
آصفي خاطر نشان كرد: نصب دستگاه هواساز سالن عفاف و خوابگاه روستاي خفر نيز با بدهي مالي مواجه است.
اين مسوول مستعفي با بيان اينكه يك ميليارد و 500 ميليون ريال بودجه به اين محلها اختصاص داده بودند، گفت: متاسفانه بودجه اين محل ها را هم به ورزشگاه نقش جهان يا تختي اصفهان برگرداندند.
وي با بيان اينكه انتظار مردم و ورزشكاران اين شهرستان از مسوولان، توجه به مشكلات و توسعه ورزش شهرستان است، گفت: با نبود اعتبار و بودجه كافي،تحقق اين موارد ناممكن است.
آصفي پيش از اين از كاركنان آموزش و پرورش استان چهار محال و بختياري و مدرس تربيت بدني دانشگاه پيام نور واحد لردگان بود.
شهرستان سميرم با 105 هزار نفر جمعيت، افزون بر سه هزار و 600 ورزشكار سازمان يافته و 40 هيات ورزشي، در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30547612


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-133.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 13:27 | توسط : m.roshana  | 

اقتصادی30 میلیارد ریال برای راه و شهرسازی

30 ميليارد ريال ازاعتبارات تملك دارايي به راه و ترابري سميرم اختصاص يافت

30 ميليارد ريال ازاعتبارات تملك دارايي به راه و ترابري سميرم اختصاص يافت
  


                                                      'غلامرضا طايي ' روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين مبلغ با توجه به تعداد زياد طرح هاي نيمه تمام و در دست احداث راه و ترابري، نصف ميزان درخواست اين اداره از اعتبارات تملك دارايي بود.
وي با اشاره به افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي تصريح كرد: اعتبارات راهداري و راهسازي راه و ترابري سميرم جوابگوي اجراي همه اين طرح‌ نيست.
سرپرست اداره راه و ترابري سميرم با اشاره به اجراي 27 طرح راهداري و راهسازي در اين شهرستان بطور همزمان، افزود: افزايش قيمت‌هاي حامل انرژي و قير و ساير امكانات مورد نياز مي طلبيد كه مسوولان اعتبارات بيشتري براي اجراي اين طرح‌ها تخصيص دهند.
وي در توضيح تعداي از اين طرح ها گفت: كمربندي غرب سميرم به طول 12كيلومتر و باند جديد سميرم- به ياسوج به طول 70كيلومتراز عمده‌ترين طرح‌هاي راه و ترابري است كه مطالعه اين طرح‌ها خاتمه يافته و براي اجراي آنها يكهزار و 200ميليارد ريال برآورد هزينه شده است.
وي همچنين از شناسايي 12 نقطه پرحادثه در مناطق مختلف اين شهرستان خبر داد و اظهار داشت: اصلاح پنج نقطه پرحادثه شهرستان در دستور كار اين اداره در سال جاري است.
طائي در ادامه از كاهش تصادفات جاده‌اي در اين شهرستان نسبت به تابستان سال گذشته خبر داد و افزود: شانه ‌سازي و اصلاح شيب شيرواني، ايمن‌سازي جاده‌ها با نصب علائم، روكش آسفالت، درزگيري و لكه‌ گيري و خط ‌كشي از جمله اقدامات اداره راه سميرم در تابستان امسال به منظور ايمن‌ سازي جاده‌هاست.
به گزارش ايرنا، شهرستان سميرم داراي 35 كيلومتر بزرگراه، 70 كيلومتر راه اصلي، 125 كيلومتر راه فرعي و 540كيلومتر راه روستايي است و رتبه دوم راه هاي همسنگ و رتبه سوم راه هاي روستايي استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.
اين شهرستان با 105 هزار نفر جمعيت در 160 كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
7147/ 607
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30545219


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-132.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه یازدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 12:49 | توسط : m.roshana  | 

سیاسیبيداري در عربستان

امام جمعه سميرم:
آل سعود منتظر موج بيداري مردم
 مسلمان عربستان باشند
آل سعود منتظر موج بيداري مردم مسلمان عربستان باشند
              
      
                               
                                                            به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين 'سيد حبيب الله موسوي' در خطبه هاي نماز عيد سعيد فطر سميرم تصريح كرد: ديگر با پول و وعده هاي توخالي نمي توان جلوي موج اسلام خواهي و عدالت طلبي مردم را گرفت.
وي با اشاره به ترس سعودي ها و ديگر ديكتاتورهاي منطقه از سرنوشت هم پالگي هايشان از جمله 'حسني مبارك' اظهار داشت: تا زماني كه اين ديكتاتورها دنباله رو غرب باشند به يقين در باتلاق بي ديني و سرمايه داري همانها فرو خواهند رفت.
به تصريح وي، انقلاب اسلامي مردم ايران به نماد مقاومت و ايستادگي ملت هاي منطقه و جهان تبديل شده و هيچ قدرتي نمي تواند مانع گسترش اهداف و آرمان هاي بلند و ارزشمند اين انقلاب باشد.
خطيب نماز عيد فطر سميرم در ادامه حجاب را دستور قرآن دانست و اضافه كرد: ترديد نكنيد اگر مردان در خانواده ها نسبت به زنان و دخترانشان بي تفاوت نباشند شاهد بي حجابي در اجتماع نخواهيم بود.
حجت الاسلام والمسلمين موسوي خاطرنشان كرد: بدحجابي زنان عامل رواج بسياري از گناهان و ناهنجاري هاست و از اين رو پيامبر اكرم(ص) در نهج الفصاحه بيشتر اهل جهنم را زنان قلمداد مي كند و اهميت نجابت و شان زن را متذكر مي شود.
به گفته وي، هر چه زنان در جامعه حيا و حجاب داشته باشند آن جامعه با مشكلات و ناهنجاري هاي كمتري مواجه خواهد شد و اين موضوع ارزش و بزرگي زن را مشخص مي كند.
شهرستان سميرم در جوار زاگرس مركزي و دنا، با 105 هزار جمعيت و 102 روستا در دو بخش پادنا و مركزي در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/1011
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30544308


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-131.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه نهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 18:0 | توسط : m.roshana  | 

اجتماعیتخلف جايگاه CNG

عضو شوراي شهر سميرم:
تخلف جايگاه CNG سميرم
اثبات شده است

تخلف جايگاه CNG سميرم اثبات شده است
                   

                                                           به گزارش روز يكشنبه ايرنا، تعدادي از مراجعه كنندگان به اين جايگاه بخصوص رانندگان تاكسي هاي درون شهري و برون شهري شكايت هايي مبني بر كم فروشي اين جايگاه به دادگاه كرده اند.
اين جايگاه از سال 88 آغاز بكار كرد و پس از انجام مراحل قانوني تحويل برنده مناقصه كه يك شركت خصوصي مستقر در تهران بود شد.
عضو شوراي شهر و رييس شوراي ترافيك سميرم در اين باره به ايرنا گفت: پس از مراجعات متعدد مردم بويژه رانندگان تاكسي درباره كم فروشي گاز، اين موضوع به شركت پخش فرآورده هاي نفتي سميرم اعلام شد.
به گفته 'غلامرضا طايي'، با پيگيري هاي صورت گرفته تخلف پيمانكار قبلي اثبات شد و در زمان حاضر اعاده حق و حقوق قانوني شاكيان در دست اقدام و پيگيري است.
وي تصريح كرد: به احتمال زياد پيمانكار قبلي سيستم پمپ گاز را دستكاري كرده بگونه اي كه هنگام گاز زدن ميزان گاز بر حسب متر مكعب روي مانيتور پمپ صحيح اما در مخزن ميزان كمتري گاز وارد مي شده است.
مسوول شركت پخش فرآورده هاي نفتي سميرم حاضر به مصاحبه نشد و اين موضوع را به استان اصفهان واگذار كرد.
شهرستان سميرم با 105 هزار جمعيت در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/7148/ 607
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30539969


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-130.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 17:29 | توسط : m.roshana  | 

اجتماعیاحيا ارزش هاي مذهبي و فرهنگي عشاير

همايش احيا و ارتقاء ارزش هاي مذهبي و فرهنگي عشاير در سميرم برگزار شد
همايش احيا و ارتقاء ارزش هاي مذهبي و فرهنگي عشاير در سميرم برگزار شد
        

 
                                                          به گزارش روز شنبه ايرنا ،رييس سازمان امور عشاير استان اصفهان در اين همايش گفت: حضور ايل قشقايي در شهرستان هاي سميرم، شهرضا و دهاقان در زمان ييلاق باعث رونق بازارهاي توليدي و مصرف استان مي شود.
'اصغر مرادي' افزود: اعتبارات سازمان امور عشاير استان از سال 1384 تا كنون سير صعودي داشته و اين اعتبار در سال 1390 به يك ميليارد و 400 ميليون تومان رسيده است كه 60 درصد آن در شهرستان هاي سميرم، شهرضا و دهاقان هزينه شده است.
وي ساماندهي به كوچ و ساماندهي به اسكان را از سياست هاي راهبردي سازمان امور عشاير استان اصفهان عنوان و تصريح كرد: بيشترين كانون هاي ساماندهي به اسكان عشاير، در سميرم و در دهستان وردشت است.
وي افزود: كانون شهسوار با ظرفيت اسكان هفتصد خانوار بزرگترين كانون اسكان عشاير كشور در حال واگذاري به عشاير و ساخت و ساز است.
رييس سازمان امور عشاير استان اصفهان، حكيم آيت الله جهانگير خان قشقايي را نمونه اي بارز والگوي فرهنگ اصيل عشاير قشقايي دانست.
نماينده ولي فقيه در سازمان امور عشاير استان اصفهان نيز در همايش مزبور احياء فرهنگ اصيل و سنتي عشاير قشقايي را سد محكمي در برابر بدعت هاي غربي و وارداتي دشمنان اين مرز و بوم دانست.
'حجت الاسلام محمد قلي هليلي' خاطر نشان كرد: فرهنگ ما مطابق با سنت و احكام اسلام است و فرهنگ عشاير از همين سنت هاي اصيل اسلامي نشات مي گيرد.
عشاير استان اصفهان با 9 هزار و 800 خانوار و جمعيتي بالغ بر 53 هزار نفر حدود يك درصد جمعيت اين استان را تشكيل مي دهند.
به گزارش ايرنا، عشاير داراي يك سوم كل باغهاي شهرستان سميرم، توليد كننده يك چهارم گوشت مصرفي استان و 35درصد از صنايع دستي استان هستند.
7147/ 607
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30538496


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-128.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 17:16 | توسط : m.roshana  

سیاسیبيداري مردم جهان

بيداري مردم جهان،ريشه پوسيده اسراييل را مي خشكاند
بيداري مردم جهان،ريشه پوسيده اسراييل را مي خشكاند
   
 
                                                       
                                                            به گزاش ايرنا، 'بهروز جعفري' روز جمعه در جمع راهپيمايان روز قدس در 'بيت العباس' سميرم اظهار داشت:امروز با خيزشهاي اسلامي و مردمي جهان، صداي بي هويتي صهيونيست ها بيش از گذشته به گوش مي رسد.
وي با اشاره به برپايي روز قدس در بيش از سه دهه در ايران و ساير كشورها خاطر نشان كرد: اگر آن روز امام راحل تئوري 'يك مسلمان، يك سطل آب' را مطرح كرد تداوم راهپيمايي اين روز با بيداري اسلامي و سقوط ديكتاتورها يك به يك به بار نشسته است.
عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي به حوادث ليبي و سقوط قذافي اشاره كرد و گفت:سردرگمي سران غرب به قدري آشكار است كه هنوز هم باور ندارند مشكلات به سراغ خودشان آمده است و مي كوشند از ليبي به نفع خود بهره برداري تبليغاتي كنند.
جعفري تصريح كرد: سران ديكتاتور و سلطه طلب ديگر كشورها از عقوبت 'مبارك ،قذافي و بن علي'درس عبرت بگيرند و به خواسته هاي قانوني، ديني و آزادي خواهانه ملتهايشان توجه كنند.
مردم شهرستان سميرم علاوه بر شهر سميرم در شهرها و روستاهاي حنا، ونك، كمه و دهستان هاي وردشت و پادنا در راهپيمايي روز قدس به شكل گسترده و چشمگير شركت كردند.
شهرستان سميرم با 105 هزار جمعيت و 102 روستا در دو بخش پادنا و مركزي در 160 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
7147/7148/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30536199


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-127.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه چهارم شهریور ۱۳۹۰ساعت 13:47 | توسط : m.roshana  | 

سیاسیراهپيمايي روز قدس

راهپيمايي روز قدس در شهرستانهاي استان اصفهان در حال برگزاري است

راهپيمايي روز قدس در شهرستانهاي استان اصفهان در حال برگزاري است
             

                                                            به گزارش روز جمعه ايرنا،راهپيمايي روز قدس در 23 شهرستان استان اصفهان در حال برگزاري است و مردم با طي مسيرهاي انتخاب شده براي راهپيمايي همراه با سردادن شعار و حمل پلاكارد به سمت محل سخنراني در حال حركتند.
مردم شهرستان سميرم با سر دادن شعارهايي مانند' اماما راهت ادامه دارد'،' بيداري اسلامي برايت افتخار است'،' بيداري اسلامي پيام انقلاب است'،' حزب الله پيروز است اسراييل نابود است'،' روز جهاني قدس روز مستضعفان است' و' هيهات من الذله' به صورت گسترده در راهپيمايي روز قدس شركت كرده اند.
سميرمي ها در اين راهپيمايي پر شور با به آتش كشيدن پرچم رژيم صهيونيستي و امريكا بار ديگر قاطعيت خود را در مبارزه با استكبار جهاني نشان دادند.
همچنين پلاكاردهايي مانند 'روز قدس روز پايداري ملتهاي مسلمان است' و' فلسطين پاره تن اسلام است' در دستان مردم سميرم به چشم مي خورد.
مردم خميني شهر نيز با طي مسيرهاي راهپيمايي در ميدان امام اين شهر تجمع كردند و شعارهايي در حمايت از مردم مظلوم فلسطين و خيزش كشورهاي اسلامي و بر عليه استكبار جهاني سر دادند.
راهپيمايان خميني شهر اكنون به سمت مصلاي نماز جمعه اين شهر در حال راهپيمايي هستند تا در مراسم سخنراني روز قدس و پس از آن نماز عبادي سياسي جمعه شركت كنند.
همچنين پرچم كشور فلسطين به طول 50 متر توسط تعدادي از بسيجيان خميني شهر به صورت نمادين در حال انتقال به سمت محل سخنراني است.
گزارش خبرنگاران ايرنا از ساير شهرستانهاي استان اصفهان نيز گوياي حضور گسترده و چشمگير مردم روزه دار در راهپيمايي روز جهاني قدس است.
7148 /7147/7145/ 607
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30536013


منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-126.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه چهارم شهریور ۱۳۹۰ساعت 13:19 | توسط : m.roshana  | 

آموزش پرورشانعقاد قرارداد بيمه طلايي

مشكل انعقاد قرارداد بيمه طلايي
 فرهنگيان سميرم مرتفع شد


مشكل انعقاد قرارداد بيمه طلايي فرهنگيان سميرم مرتفع شد
         


                                                               به گزارش ايرنا، 'سيد ضياء موسوي' روز پنجشنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش سميرم افزود: از اين پس فرهنگيان اين شهرستان مي توانند از مراكز درماني سميرم براي بهره مندي ا ز خدمات بيمه طلايي استفاده كنند.
وي ادامه داد: به منظور ارائه خدمات و نيز توزيع عادلانه امكانات و تجهيزات آموزشي بهتر، همزمان با آغاز سال تحصيلي 10 مجتمع جديد آموزشي در شهرهاي سميرم، ونك، حنا و كمه فعاليت خود را آغاز خواهند كرد.
وي افزود: در مجتمع‌هاي شهري تعدادي از مدارس همجوار و هم‌جنس در هر سه دوره تحصيلي به صورت مديريتي واحد و متمركز اداره مي شود تا مانع از پراكندگي و توزيع ناعادلانه امكانات شود.
مدير آموزش و پرورش سميرم همچنين از ساماندهي گروه‌هاي فرهنگي و هنري در مديريت آموزش و پرورش سميرم خبر داد و اظهار داشت: تلاش مابراين است با ساماندهي نيروهاي پرورشي و هنري براي گسترش فعاليت‌هاي فرهنگي-هنري و نيز تربيت جوان‌هايي در توان جمهوري اسلامي خدمت كنيم.
امام جمعه سميرم نيز با اشاره به اهميت اسلام شناسي در بين دانش آموزان خاطر نشان كرد: مانوس شدن دانش آموزان با قرآن و تشويق آنان به نماز جماعت زمينه ساز رشد معنوي و عقيدتي در ساير مسايل است.
حجت الاسلام 'سيد حبيب الله موسوي ' تصريح كرد: معلمان بايد علاوه بر پرداختن به مباحث درسي قسمتي از وقت كلاس را به مسائل اخلاقي و ديني اختصاص دهند.
معاون توسعه و برنامه‌ريزي آموزش و پرورش سميرم نيز در اين جلسه ارتقاي شاخصه‌هاي آموزشي و پرورشي در قالب برنامه پنجم توسعه آموزش و پرورش با در نظرگرفتن برنامه چشم‌انداز 20ساله كشور را از اهداف آموزش و پرورش سميرم عنوان كرد.
'حبيب الله طغرايي' افزود: اميدواريم در سازماندهي نيروهاي انساني و منابع مالي به نحوي برنامه‌ريزي كنيم كه از توان موجود بهترين بهره را برده و با آغاز سال تحصيلي دانش‌آموزان و همكاران فرهنگي دغدغه‌اي جز تحصيل نداشته باشند.
وي خاطرنشان كرد: يك نوبته كردن مدارس ابتدايي، ايجاد مجتمع‌هاي شهري و تحول نيروي انساني در ساختار مديريت آموزش و پرورش از طرحهاي بزرگ كشوري در اين شهرستان است كه مجموع توان مالي و نيروي انساني مديريت آموزش و پرورش سميرم براي اجراي اين طرح‌ها است.
به گزارش خبرنگار ايرنا در اين نشست نحوه ثبت نام دانش آموزان در مدارس شهرستان با توجه به نزديكي محل سكونت آنان بررسي شد.
در شهرستان سميرم 11هزار و 530 دانش آموز در 97 دبستان، 43مدرسه راهنمايي، 28 دبيرستان،9 مركز كاردانش، دو مركز فني و حرفه اي و چهار مدرسه ويژه دانش آموزان استثنايي مشغول تحصيل هستند.
اين شهرستان در 160 كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
7147/1042
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30534591

منبع : http://semiroom.blogfa.com/post-125.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه سوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 11:56 | توسط : m.roshana  | 
مطالب قدیمی‌تر